Σλούκας πίσω από το κέντρο και buzzer beater στην πρώτη περίοδο στο ΣΕΦ! (videos)

2020-01-02T20:26:59+00:00 2020-01-02T20:40:27+00:00.

02/Jan/20 20:26

Ο Κώστας Σλούκας νίκησε το χρονόμετρο και το γεγονός πως χρειάστηκε να σουτάρει πίσω από το κέντρο, ευστοχώντας σε ένα εντυπωσιακό buzzer beater στο πρώτο δεκάλεπτο στο ΣΕΦ!

Ο Έλληνας γκαρντ της Φενέρ είχε 10 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Ολυμπιακό, κλείνοντας την περίοδο με άκρως εντυπωσιακό τρόπο!

Παρότι ήταν πολύ πίσω από το κέντρο και με το χρόνο να… μηδενίζει, ο Σλούκας πέταξε την μπάλα και ευστόχησε, κάνοντας το 20-22 για την ομάδα του, αφήνοντας άπαντες με ανοικτό το στόμα!

Ο Έλληνας άσος δημιούργησε και μια εντυπωσιακή φάση που κατέληξε σε κάρφωμα του Ουίλιαμς…

Ο Σλούκας μας έχει συνηθίσει σε τέτοια… τρελά σουτ, αφού σε ένα αντίστοιχο που είχε στείλει το ματς στην παράταση, είχε σκοράρει στην Πόλη σε αγώνα με τη Γαλατά όταν φορούσε τη φανέλα του Ολυμπιακού!