Η Λοκομοτίβ “ισοπέδωσε” τη Νίζνι

2015-11-15T17:51:35+00:00 2015-11-15T18:08:55+00:00.

15/Nov/15 17:51

Στο τελευταίο της παιχνίδι πριν έρθει στο ΟΑΚΑ η Λοκομοτίβ Κουμπάν “διέλυσε” (92-69) τη Νίζνι κι επέστρεψε στις νίκες στη Vtb League.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρηση από το ξεκίνημα, κάνοντας επιμέρους 30-14 στην πρώτη περίοδο. Η αναμέτρηση εξελίχθηκε στη συνέχεια σε… πάρτι για την ομάδα του Κρασνοντάρ, η οποία έρχεται με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό, την ερχόμενη Παρασκευή στο ΟΑΚΑ.

Η “Λόκο” που είχε εφτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από την ΤΣΣΚΑ κι έχει ρεκόρ 4-3. Ξεχώρισε ο Βίκτορ Κλαβέρ, ο οποίος έκανε νταμπλ νταμπλ με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ σε 19 λεπτά, ενώ πολύ καλός ήταν κι ο Σίνγκλετον (15π., 5ρ., 4ασ. σε 26′). Όσον αφορά στην αντίπαλο της ΑΕΚ στο Eurocup, που είχε κορυφαίο τον Κιρντιάσκιν (13π.), μετρά πλέον δύο ματς δίχως νίκη κι είναι στο 5-3. Πριν από τις ήττες από την Κράσνι και τη Λοκομοτίβ είχε επικρατήσει των ΤΣΣΚΑ και Χίμκι.

Πρώτη είναι η Ζενίτ με 6-0, ενώ Ούνιξ και ΤΣΣΚΑ Μόσχας που θα παίξουν μεταξύ τους τη Δευτέρα ακολουθούν με 5-1. Κάντε κλικ στα αποτελέσματα για να δείτε τα πλήρη στατιστικά των αγώνων.