2015-12-09T13:15:44+00:00 2015-12-09T13:17:57+00:00.

09/Dec/15 13:15

Ντουράντ

Του Νίκου Βαγγέλη/vaggelis@eurohoops.net

To “FedExForum” του Μέμφις ετοιμαζόταν να φιλοξενήσει ένα μεγάλο ντέρμπι, όμως οι Κέβιν Ντουράντ και Ράσελ Ουέστμπρουκ φρόντισαν να το μετατρέψουν σε παράσταση για έναν ρόλο, οδηγώντας του Θάντερ στο απίστευτο 125-88.

Αν μάλιστα, οι “κεραυνοί” δεν ηρεμούσαν κάπως στην τελευταία περίοδο, μετά το επί μέρους 98-63 των τριών πρώτων δωδεκαλέπτων, θα είχαμε… δράματα για τους Γκρίζλις.

Οι δύο σούπερ σταρ των Θάντερ δεν χρειάστηκαν στο τέλος. Είχαν φροντίσει ήδη να κλειδώσουν την υπόθεση νίκη. Ο “KD” έγραψε 32 πόντους σε 31 λεπτά με 6/6 βολές, 7/9 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ, ενώ ο Ουέστμπρουκ δημιουργούσε διαρκώς ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα, μοιράζοντας 16 ασίστ, σκοράροντας παράλληλα 13 πόντους με 2/2 βολές και 5/7 σουτ εντός πεδιάς και μαζεύοντας 5 ριμπάουντ.