Χάλασε το “ποδαρικό” του Κόμπι ο Κουφός

2016-01-08T08:59:33+00:00 2016-01-08T08:59:33+00:00.

08/Jan/16 08:59

Ο Κόμπι Μπράιαντ πάτησε ξανά παρκέ, όμως το “ποδαρικό” του στο 2016 δε συνδυάστηκε με νίκη. Οι ΝτεΜάρκους Κάζενς, Κώστας Κουφός και Ρούντι Γκέι ήταν “καυτοί” και οι Κινγκς επικράτησαν των Λέικερς με 118-115!

Ο Κόμπι Μπράιαντ πάτησε ξανά παρκέ, όμως το “ποδαρικό” του στο 2016 δε συνδυάστηκε με νίκη. Οι ΝτεΜάρκους Κάζενς, Κώστας Κουφός, Κουίνσι Έισι, Μπεν Μακ Λίμορ και Ρούντι Γκέι ήταν “καυτοί” και οι Κινγκς επικράτησαν των Λέικερς με 118-115!

Η ομάδα του Σακραμέντο είχε κυριαρχήσει για τρία δωδεκάλεπτα, όμως στην τελευταία περίοδο οι “λιμνάνθρωποι” έκαναν αντεπίθεση διαρκείας και λίγο έλειψε να στείλουν το ματς στην παράταση. Τελικά, ο Λου Ουίλιαμς αστόχησε στο τελευταίο σουτ και οι “βασιλιάδες” απέσπασαν το πολύτιμο ροζ φύλλο.

Ο Κουφός έμεινε στο παρκέ για 19 λεπτά και βοήθησε εντυπωσιακά στο σκοράρισμα, σημειώνοντας 14 πόντους μόνο με σουτ εντός πεδιάς, καθώς δεν εκτέλεσε βολές και είχε 7/9 δίποντα.

Κορυφαίος ήταν ο ΝτεΜάρκους Κάζενς, ο οποίος έφτασε κοντά στο τριπλ-νταμπλ με 29 πόντους, 10 ριμπάουντ και 7 ασίστ! Τον ακολούθησαν σε απόδοση, πέραν του ομογενούς σέντερ, οι Γκέι (18 π.), Έισι (18 π.), ΜακΛίμορ (16 π.) και Μπελινέλι (11 π.).

Ο Μπράιαντ ήταν εκπληκτικός, σταματώντας στους 28 πόντους με 10/18 σουτ εντός πεδιάς, ενώ ο Ντ’ Άντζελο Ράσελ πρόσθεσε 27 και ο Λου Ουίλιαμς 20…