18/Mar/16 08:55

Κορυφαίος και πάλι ο Αντετοκούνμπο!

18 Mar 2016 2016-03-18T11:09:04+00:00.

- 18 Mar 2016

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήθελε να μας… κακομάθει με ένα ακόμα τριπλ νταμπλ, όμως συνέχισε στο δρόμο που άνοιξε μετά το All Star Game. Με 15 πόντους και 11 ασίστ ήταν πρώτος σκόρερ και πασέρ των Μπακς, στη μεγάλη νίκη που πέτυχαν με 99-89 επί των ελλιπών Γκρίζλις στο Μιλγουόκι.

Ο Έλληνας άσος έπαιξε μόλις 30 λεπτά, σουτάροντας με 6/8 δίποντα (0/1τρ.) και 3/4βολ., ενώ πρόσθεσε έξι ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και τρεις τάπες! Στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια πέρα από τις τελικές πάσες και την αλματώδη του άνοδο, ο Γιάννης μετράει σχεδόν τρεις τάπες κατά μέσο όρο!

Οι Μπακς έκαναν μία μεγάλη επιστροφή στο παιχνίδι καθώς το Μέμφις ήταν μπροστά πριν την έναρξη του τρίτου 12λεπτου, αλλά με επί μέρους σκορ 28-13 γύρισαν το ματς και πήραν τη νίκη.

Εκτός του Αντετοκούνμπο, ο Μονρό είχε 14 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Τάιλερ Ένις πρόσθεσε 13 πόντους με καθοριστική παρουσία στο τέταρτο δωδεκάλεπτο. Για τους Γκρίζλις, ο Ματ Μπαρνς έβαλε 20 πόντους (τους 18 στην πρώτη περίοδο) και ο Λανς Στέφενσον 19.