Έκανε το break η Ουλμ!

2016-05-20T22:25:21+00:00 2016-05-21T12:04:40+00:00.

20/May/16 22:25

Έχοντας κορυφαίους τους Όγκουστιν Ρούμπιτ (24π.) και Περ Γκούντερ (19π. με 6/7τρ.) η Ουλμ “έσπασε” (90-86) την έδρα της Φρανκφούρτης στον πρώτο ημιτελικό των γερμανικών playoffs.

Έχοντας κορυφαίους τους Όγκουστιν Ρούμπιτ (24π.) και Περ Γκούντερ (19π. με 6/7τρ.) η Ουλμ “έσπασε” μετά από παράταση (90-86) την έδρα της Φρανκφούρτης στον πρώτο ημιτελικό των γερμανικών playoffs.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 87-81 στο τελευταίο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 85-87 αλλά δύο βολές του Ρούμπιτ “σφράγισαν” τη νίκη της Ουλμ που είχε σε καλή μέρα και τον ΝτεΣον Μπάτλερ (18π. με 5/10τρ.)

Ο Τζόρνταν Θίοντορ με 22 πόντους ήταν ο κορυφαίος των γηπεδούχων, αν και έχασε μια καθοριστική βολή και την ευκαιρία να μειώσει στον πόντο (87-86). Ο Φίλ Σκραμπ είχε 14 πόντους.