Με το δεξί ο Άρης στο πρώτο του φιλικό!

2016-09-03T12:21:58+00:00 2016-09-03T13:39:54+00:00.

03/Sep/16 12:21

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης αποσπάστηκε και πήρε εύκολα τη νίκη με 78-63 επί της Λουκόιλ.

Η Άρης επικράτησε εύκολα της Λουκόιλ με 78-63, στο πρώτο φιλικό των «κιτρινόμαυρων» κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τους στη Βουλγαρία.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη εμφανίστηκε δυνατή στο δεύτερο μέρος, ελέγχοντας ωστόσο το σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα.

Ο Άρης ήταν πιο συγκρατημένος στο πρώτο ημίχρονο αλλά ειδικά στο αμυντικό κομμάτι δεν άφηνε τους αντιπάλους του να ανοίξουν το σκορ, κάτι που έγινε στο δεύτερο μέρος υπέρ των “κιτρινόμαυρων”.

Στο διάστημα αυτό, οι τυπικά φιλοξενούμενοι έδειξαν τις επιθετικές τους αρετές και ξέφυγαν στο σκορ χωρίς να αφήσουν περιθώρια στη Λουκόιλ να αντιδράσει.

Δεν αγωνίστηκε ο Τζένκινς, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μαρμπλ.