Μεγάλη ανατροπή για την Ανδόρα του Θανάση Αντετοκούνμπο

2016-10-06T23:01:01+00:00 2016-10-06T23:09:44+00:00.

06/Oct/16 23:01

Η Ανδόρα έκανε εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Γκραν Κανάρια και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στη Liga Endesa.

Η ομάδα του Θανάση Αντετοκούνμπο, που είχε ρεπό την 1η αγωνιστική, βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με 43-57 αλλά μετά την ανάπαυλα εμφανίστηκε μεταμορφωμένη και πέτυχε μια μεγάλη νίκη, εκμεταλλευόμενη κυρίως την εξαιρετική της άμυνα.

Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης πλουραλισμό στην επίθεση καθώς πέντε παίκτες τους είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με κορυφαίο τον Γέλινεκ που σημείωσε 19 πόντους. Ο Αντετοκούνμπο ήταν άστοχος κι είχε έναν πόντο με 0/2 σουτ και 1/4 βολές, ένα ριμπάουντ και μια ασίστ σε 12 λεπτά.

Σπουδαίο “διπλό” για τη Μανρέσα, η οποία πέρασε νικηφόρα (80-75) από την έδρα της Ρεάλ Μπέτις, έχοντας τον Πάτρικ Άουντα (19π., 9ρ.).