Άλλοι Μπακς με Γιάννη και άλλοι χωρίς αυτόν!

16 Oct 2016 2016-10-16T08:19:24+00:00.

- 16 Oct 2016

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Μία εύκολη νίκη φαινόταν πως θα πετύχουν οι Μπακς επί των Μπουλς των πολλών αναπληρωματικών. Στο πρώτο ημίχρονο βλέπετε έπαιζαν κανονικά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο που ήταν εξαιρετικός, αλλά και ο Τζαμπάρι Πάρκερ. Χάρη σε αυτούς προηγήθηκαν με 21 πόντους διαφορά! Μόλις τους έβγαλε ο Τζέισον Κιντ για να τους προφυλάξει, έγινε η μεγαλύτερη ανατροπή στα φιλικά του ΝΒΑ φέτος…

Οι Μπουλς επικράτησαν των Μπακς με 107-86 αφού στην τελευταία περίοδο πέτυχαν επί μέρους σκορ 37-7! Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο όσο έπαιζε ήταν από τους κορυφαίους του Μιλγούοκι με 14 πόντους (7/10διπ.), συν έξι ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ, ένα κλέψιμο και δύο τάπες σε 24 λεπτά!

Ο Πάρκερ ήταν πρώτος σκόρερ για την ομάδα τους με 21 πόντους, ενώ για τους Μπουλς πρώτος σκόρερ ήταν ο Αϊσάια Κάνααν με 25 πόντους (έπαιξε βασικός αντί του Ουέιντ), ενώ ο Νταγκ ΜακΝτέρμοντ που προβλέπεται να έχει σοβαρό ρόλο και φέτος, είχε 22 από τον πάγκο.

Δείτε τον Γιάννη σε μερικές εντυπωσιακές του στιγμές…