Ήττα σοκ για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ!

2016-11-12T22:58:22+00:00 2016-11-12T22:58:22+00:00.

12/Nov/16 22:58

Μετά την ήττα στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό Superfoods, η Μακάμπι Τελ Αβιβ γνώρισε και την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα του Ισραήλ και μάλιστα εντός έδρας!

Συγκεκριμένα, η Μπνέι Χερζίλια νίκησε 84-82 στην έδρα της “ομάδας του λαού” σε μια αναμέτρηση όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με 24-3 στο 7ο λεπτό!

Η Μακάμπι έχασαν με τραυματισμό στον αστράγαλο τον Κόλτον Άιβερσον κατά τη διάρκεια της δεύτερης περιόδου και τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο δύσκολα. Στην τελευταία περίοδο έκανε την αντεπίθεση της, μείωσε στον πόντο αλλά η Χερζίλια άντεξε και έφυγε με το σπουδαίο “διπλό”.

Ο Τζέφ Άντριεν με ήταν ο πρώτος σκόρερ με 20 πόντους, ενώ τον ακολούθησε πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Τορίν Γκριν με 18! Για τους γηπεδούχους οι Σίλεϊ και Γκάουντλοκ είχαν από 13 πόντους.