17/Nov/16 08:02

Πήγαν να το γυρίσουν με τρομερό Αντετοκούνμπο οι Μπακς!

17 Nov 2016 2016-11-17T11:01:34+00:00.

- 17 Nov 2016

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε άλλη μια τρομερή εμφάνιση αλλά οι Μπακς δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα στην Ατλάντα.

Οι Χοκς εκμεταλλεύτηκαν το 31-9 της δεύτερης περιόδου (52-35 στο ημίχρονο) και πήραν τη νίκη με 107-100, αν και ο “Greek Freak” έφτασε την ομάδα του στο -4, 37” πριν το φινάλε.

Τελικά, το καλάθι του Μίλσαπ στην επόμενη φάση απέτρεψε την ανατροπή αλλά αυτό δεν μειώνει στο ελάχιστο την τρομερή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο, ο οποίος σε κάποιες φάσεις ανάγκασε το κοινό της Ατλάντα να τον χειροκροτήσει.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας φόργουορντ είχε 26 πόντους με 11/22 σουτ, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κοψίματα κι ένα κλέψιμο σε 40 λεπτά.

Εξαιρετική παρουσία είχε κι ο Τζαμπάρι Πάρκερ με 23 πόντους (10/20 σουτ) και 8 ριμπάουντ. Όσον αφορά στους νικητές Χοκς είχαν έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, με πρώτο και καλύτερο τον Πολ Μίλσαπ (21π., 8ρ.).