10/Dec/16 07:22

“Έλειπε” ο Αντετοκούνμπο, “χόρευε” ο Σρούντερ!

10 Dec 2016 2016-12-10T07:27:08+00:00.

- 10 Dec 2016

Τα γρήγορα φάουλ έβγαλαν εκτός ρυθμού τον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τους Μπακς, οι οποίοι έχασαν διαφορά 20 πόντων και ηττήθηκαν (114-110) από τους Χοκς, με τον Ντένις Σρούντερ να κάνει ρεκόρ καριέρας (33π.)!

Η Ατλάντα έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί εφτά αγώνων, μολονότι τα πράγματα έδειχναν εξαιρετικά δύσκολα στο ημίχρονο, όπου έχανε με 44-64 στο Μιλγουόκι. Με τον Γιάννη, όμως, ουσιαστικά να είναι εκτός αγώνα λόγω των φάουλ, ο Σρούντερ κι η παρέα του σημείωσαν 40 πόντους στο τρίτο δωδεκάλεπτο κι εν τέλει έκαναν την ανατροπή.

Ο “Greek Freak” μπόρεσε να παίξει μόλις 24 λεπτά, έχοντας 14 πόντους με 5/12 σουτ, 6 ριμπάουντ, μια ασίστ, μια τάπα αλλά και έξι λάθη (δείγμα του ότι ήταν εκτός ρυθμού). Ο Τζαμπάρι Πάρκερ πάλεψε (27π. με 11/24 σουτ) αλλά όταν ο ηγέτης του δεν είναι σε κακλη ημέρα τα πράγματα είναι δύσκολα!

Οι Χοκς είχαν σε μεγάλη ημέρα τον Σρούντερ, ο οποίος έκανε ρεκόρ καριέρας, έχοντας 33 πόντους με 12/19 σουτ(!), 4 ασίστ, 3 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο και μια τάπα! Εντάξει, λίγο στα λάθη τα χάλασε (7) αλλά γενικά ήταν απολαυστικός…