Ρόκετς: Απίθανη ανατροπή εννιά πόντων σε ένα λεπτό!

18 Dec 2016 2016-12-18T08:50:17+00:00.

- 18 Dec 2016

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Δύο λεπτά έμεναν στο χρονόμετρο και οι Τίμπεργουλφς ήταν έτοιμοι να πανηγυρίσουν την πρώτη back to back νίκη τους φέτος. Φευ…

Οι εκπληκτικοί Ρόκετς ανέτρεψαν τη διαφορά και μάλιστα τους εννιά από αυτούς τους πόντους στο τελευταίο λεπτό με επί μέρους σκορ 14-2 και ο Τζέιμς Χάρντεν πέτυχε 10 πόντους στην παράταση οδηγώντας τους σε μία εκπληκτική ανατροπή για τη δέκατη σερί τους νίκη (111-109)!

Ο Ράιαν Άντερσον (28π. με 7/16τριπ.) και ο Τρέβορ Αρίζα (11 με 3/11) ήταν αυτοί που με δικά τους καλάθια σόκαραν τους γηπεδούχους και τον Καρλ Άντονι Τάουνς που είδε τους 41 πόντους του (15ριμπ., 5 ασίστ!) να πηγαίνουν στράφι λόγω της αμυντικής τους ολιγωρίας και αφέλειας στο τελευταίο δίλεπτο.

Ο Χάρντεν είχε 28 πόντους με 13 ασίστ και εννιά ριμπάουντ, ενώ ο Έρικ Γκόρντον πρόσθεσε 20 για τους Ρόκετς που δεν έχουν έχουν χάσει μέσα στον Δεκέμβριο (τελευταία ήττα στις 29 Νοεμβρίου)…