Αγριεμένοι Μπουλς, με… vintage Ρόντο

20 Dec 2016 2016-12-20T08:53:32+00:00.

- 20 Dec 2016

Ο Ραζόν Ρόντο θύμισε κάτι από τον παλιό καλό εαυτό του κι οι Μπουλς έβαλαν τέλος στο αρνητικό σερί τους

Συγκεκριμένα, οι “ταύροι” μετρούσαν τρεις σερί νίκες κι έψαχναν ένα ξέσπασμα, το οποίο και βρήκαν κόντρα στους Πίστονς που δεν διανύουν και την καλύτερη τους περίοδο.

Το Σικάγο επικράτησε 113-82 κι ανάγκασε το Ντιτρόιτ στην τρίτη σερί ήττα του και τέταρτη στα τελευταία πέντε ματς. “Ήταν μια απαίσια εμφάνιση συμπεριλαμβανομένου κι έμενα. Ήταν αντιεπαγγελματικό, ντροπιαστικό, εξευτελιστικό. Ό,τι και να πεις ήταν απαίσιο” τόνισε ο Σταν Βαν Γκάντι.

Οι Μπουλς είχαν σημειώσει μόλις 69 πόντους στο Μιλγουόκι την Παρασκευή, τα ξημερώματα τόσους είχαν στο πρώτο ημίχρονο! Με τον Ραζόν Ρόντο να έχει την… μπαγκέτα και να καθοδηγεί την ομάδα του.

Ο χαρισματικός γκαρντ ήταν βγαλμένος από τα… παλιά κι άγγιξε το τριπλ νταμπλ, έχοντας 10 πόντους (4/7 σουτ), 14 ασίστ και 8 ριμπάουντ. Πρώτος σκόρερ για τους Μπουλς, οι οποίοι είχαν εφτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ήταν ο Τζίμι Μπάτλερ με 19 πόντους (6/7 σουτ, 6ασ.)