09/Jan/17 07:55

Δεν χάνουν μετά από ήττα οι Ουόριορς!

09 Jan 2017 2017-01-09T07:55:48+00:00.

- 09 Jan 2017

Οι Κινγκς του Κώστα Κουφού πάλεψαν κόντρα στους Ουόριορς, οι οποίοι όμως πήραν “φωτιά” στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν τη νίκη με 117-106.

Ήταν η 17η συνεχόμενη νίκη τους σε αγώνα στον οποίο προέρχονταν από ήττα κι έφτασαν έτσι τα 124 διαδοχικά ματς στη regular season, όπου δεν έχουν γνωρίσει back-to-back ήττες!

Παράλληλα διατήρησαν την εξαιρετική παράδοση που έχουν κόντρα στους Κινγκς καθώς αυτή ήταν η 13η συνεχόμενη νίκη τους επί των “βασιλιάδων” ενώ μετρούν 7 σερί μέσα στο Σακραμέντο.

Το Γκόλντεν Στέιτ έκανε τη διαφορά στην τρίτη περίοδο, όπου πέτυχε 39 πόντους, με τον Κέβιν Ντουράντ να είναι απολαυστικός, έχοντας 28 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 τάπες!

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Στεφ Κάρι, ο οποίος μέτρησε 30 πόντους με 5/11 τρίποντα! Από την άλλη οι Κινγκς είχαν έξι παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων με τον Ρούντι Γκέι να σημειώνει 23.

Νταμπλ νταμπλ για τον ΝτεΜάρκους Κάζινς με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ. Λίγα πράγματα στην επίθεση έκανε ο Κώστας Κουφός, ο οποίος ξεκίνησε από τον πάγκο και στα 16 λεπτά που έπαιξε είχε 2 πόντους με 1/3 σουτ, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ κι ένα κλέψιμο.