16/Jan/17 00:24

All Star εμφάνιση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ήττα οι Μπακς (video)

16 Jan 2017 2017-01-16T01:06:57+00:00.

- 16 Jan 2017

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μία από τις… γνωστές εντυπωσιακές του εμφανίσεις αλλά αυτή τη φορά οι Μπακς δεν μπόρεσαν να χαμογελάσουν στο τέλος αφού ηττήθηκαν με 98-111 μέσα στην Ατλάντα.

Από την πρώτη κιόλας περίοδο ο “Greek Freak” φρόντισε να δείξει τις άγριες διαθέσεις του με αποτέλεσμα να ολοκληρώσει τον αγώνα με 33 πόντους (13/22 σουτ, 7/7 βολές), 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες σε 40 λεπτά αλλά δεν πήρε τις απαραίτητες βοήθειες.

Ο Τζαμπάρι Πάρκερ “άγγιξε” το τριπλ-νταμπλ με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ σε μία “γεμάτη” εμφάνιση όμως στο σκοράρισμα κανείς άλλος παίκτης δεν μπόρεσε να δώσει ουσιαστικές λύσεις.

Αντιθέτως, ο πλουραλισμός των γηπεδούχων στην επίθεση έκανε τη διαφορά με τους Μπέιζμπορ (24π), Χάουαρντ (16π, 14ρ), Μίλσαπ (18π, 8ρ, 5ασ.) και Ντανλίβι (20π) να βρίσκονται σε πολύ καλό βράδυ.

(Απολαύστε ΟΛΑ τα highlights του Γιάννη Αντετοκούνμπο στην αναμέτρηση)

Υπερβολικά εύκολο κάρφωμα για τον “Greek Freak”