Οι Κινγκς σόκαραν τους Καβαλίερς παρά το τριπλ νταμπλ του Λεμπρόν Τζέιμς!

26 Jan 2017 2017-01-26T10:41:12+00:00.

- 26 Jan 2017

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Λεμπρόν Τζέιμς πέτυχε ξανά τριπλ νταμπλ όπως με τους Πέλικανς, αλλά και πάλι του βγήκε… ξινό! Οι Σακραμέντο Κινγκς πέτυχαν μεγάλη νίκη μέσα στο Κλίβελαντ με 120-116 στην παράταση και υποχρέωσαν έτσι τους πρωταθλητές στην έκτη ήττα τους στα τελευταία οκτώ παιχνίδια…

Ο ΝτεΜάρκους Κάζινς άγγιξε το τριπλ νταμπλ με 28 πόντους, 11 ριμπάουντ και εννιά ασίστ και με διείσδυση ήταν αυτός που ισοφάρισε το παιχνίδι στην κανονική περίοδο τρία δευτερόλεπτα πριν το τέλος! Επίσης έδωσε την ασίστ στον Άαρον Αφλάλο που με τρίποντο έκρινε το ματς στην παράταση περίπου 17 δευτερόλεπτα πριν ακουστεί η κόρνα της λήξης.

Ο Κώστας Κουφός ξεκίνησε βασικός και πέτυχε τέσσερις πόντους σε 18 λεπτά ενώ κατέβασε έξι ριμπάουντ και έδωσε μία τελική πάσα.

Ο Λεμπρόν πέτυχε 24 πόντους με 8/15 σουτ (0/3 τρίποντα), ενώ είχε στο ενεργητικό του 13 ριμπάουντ και μοίρασε 11 ασίστ, ενώ ο Κέβιν Λοβ είχε 21 πόντους και 16 ριμπάουντ. Και πάλι όμως δεν έφτασαν για τους Καβαλίερς που πάντως κρατάνε την πρώτη θέση στην Ανατολή αφού ταυτόχρονα χάνουν οι Ράπτορς