Περιστέρι – Χάποελ Ιερουσαλήμ 73-79: Τα highlights του αγώνα! (videos)

2020-03-11T22:41:14+00:00 2020-03-12T00:00:57+00:00.

11/Mar/20 22:41

Ευρώπη τέλος για το Περιστέρι την αγωνιστική περίοδο 2019-20 μετά την εντός έδρας ήττα από την Χάποελ Ιερουσαλήμ με 79-73 και τον αποκλεισμό από την συνέχεια του Basketball Champions League.

Το Περιστέρι τα έδωσε όλα απέναντι στην εξαιρετική και πολύ ποιοτική Χάποελ Ιερουσαλήμ στο άδειο από κόσμο “Ανδρέας Παπανδρέου” αλλά τελικά ηττήθηκε με 79-73 και αποκλείστηκε από την συνέχεια των playoffs του Basketball Champions League με 2-0 νίκες.

Η ομάδα του κόουτς Παπανικολόπουλου αν και βρέθηκε στο πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ με -18, κατάφερε στο τρίτο δεκάλεπτο να μειώσει με συνολικό επιμέρους σκορ 19-7 σε 53-47 αλλά τελικά στο φινάλε του ματς δεν πέτυχε την μεγάλη ανατροπή και αποκλείστηκε.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Μπράουν με 25 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Φελντέιν με 24 πόντους (5/8 τρίποντα), 3 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ενώ για το Περιστέρι προσπάθησε ο Μορέιρα με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ και 3 ασίστ.