Basketball Champions League (4ος όμιλος): Με το… δεξί στην νέα σεζόν η Φάλκο

2020-11-03T20:08:50+00:00 2020-11-03T20:08:50+00:00.

03/Nov/20 20:08

Με το… δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο φετινό Basketball Champions League η Φάλκο Σομπατέλι κερδίζοντας στην εντός έδρας πρεμιέρα της.

Η δράση του 4ου ομίλου του Basketball Champions League συνεχίζεται με την Φάλκο Σομπατέλι να ξεκινάει με νίκη τις υποχρεώσεις της, ενώ αντίθετα η Λούμπλιν από την Πολωνία γνώρισε την δεύτερη διαδοχική της ήττα.

Αναλυτικά τι συνέβη σήμερα (3/11) στα ματς του ομίλου:

Η Φάλκο υποδέχθηκε στην Ουγγαρία στην εντός έδρας πρεμιέρα της στον όμιλο την Πολωνική Λούμπλιν η οποία είχε ηττηθεί στην πρεμιέρα από την Σαραγόσα και γνώρισε ξανά την ήττα δύσκολα όμως με 84-75  από τους Ούγγρους.

Η νίκη της Φάλκο κρίθηκε ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο καθώς πήρε ένα διψήφιο προβάδισμα (44-32) το οποίο παρότι είδε να μειώνεται στο τρίτο δεκάλεπτο δεν απόλεσε ποτέ.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Μπρούλσνμα με 21 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Άντερσον με 19 πόντους, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ και ο Περλ με 14 πόντους, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από την άλλη πλευρά προσπάθησαν για να αλλάξουν την μοίρα του ματς ο Ντόρσεϊ-Ουόκερ με 17 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Λατζίνσκι με 14 πόντους, 5 ασίστ και 2 ριμπάουντ.