Basketball Champions League (7ος όμιλος): Χάποελ Ιερουσαλήμ & Ιγκοκέα χαμογέλασαν στην 2η αγωνιστική (video)

2020-11-11T22:02:55+00:00 2020-11-11T22:02:55+00:00.

11/Nov/20 22:02

Ιγκοκέα και Τουρκ Τέλεκομ ήταν οι νικήτριες στην 2η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Basketball Champions League και έφεραν σε απόλυτη ισορροπία την κατάταξη.

Η Ιγκοκέα αρχικά έκανε την μεγάλη έκπληξη του ομίλου στην έδρα της κερδίζοντας την εξαιρετικά δυνατή και ανταγωνιστική Τουρκ Τέλεκομ με 77-66 χάρη στην εξαιρετική της άμυνα η οποία σε κανένα δεκάλεπτο δεν δέχθηκε περισσότερους από 19 πόντους.

Καλύτεροι για τους νικητές ήταν ο Κλέμονς με 17 πόντους, 7 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο Καρμίκαελ με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ για τους Τούρκους προσπάθησαν ο Ένις με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 2 ασίστ και ο Ντέκερ με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Στον αγώνα που έκλεισε την βραδιά στο Ισραήλ ανάμεσα σε Λιμόζ και Χάποελ Ιερουσαλήμ οι γηπεδούχοι κατάφεραν έστω και δύσκολα να κερδίσουν τους Γάλλους με 81-75 στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου και έκαναν συνολικό επιμέρους σκορ 23-9!

Για τους νικητές διακρίθηκαν ο Τόμας με 24 πόντους (12/16 σουτ), 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Κράμερ με 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 ασίστ.

Από την ιστορική γαλλική ομάδα προσπάθησαν ο Σκραμπ με 26 πόντους (8/14 σουτ), 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Μπουτσιέλε με 12 πόντους και 12 ριμπάουντ.