ΑΕΚ: Την “πρόδωσε” η επίθεση της στην Γαλλία (video)

2020-12-15T19:59:28+00:00 2020-12-15T19:59:28+00:00.

15/Dec/20 19:59

Μπορεί η ΑΕΚ να πάλεψε για τρεις περιόδους στην Γαλλία απέναντι στην Σολέ αλλά έφυγε στο τέλος με “σκυμμένο” το κεφάλι και ηττημένη με 79-70.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου μπορεί να διέθετε σε εξαιρετικό βράδυ τους Λάνγκφορντ και Μορέιρα αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην Σολέ στην Γαλλία για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Basketball Champions League και γνώρισε την ήττα με 79-70.

Η ΑΕΚ μπορεί να παρουσίασε καλή εικόνα κόντρα στην αντίπαλο της στην δεύτερη και στην τρίτη περίοδο, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο σκοράροντας μόλις 9 πόντους σε σχεδόν 9 λεπτά δεν κατάφερε να παραμείνει αήττητη και υπέστη την πρώτη της απώλεια στο BCL.

Κορυφαίοι για την ελληνική ομάδα ήταν ο Κιθ Λάνγκφορντ με 22 πόντους, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Γιανίκ Μορέιρα με 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.