Basketball Champions League (2ος όμιλος): Παρέμειναν αήττητες Καρσίγιακα και Μανρέσα

2021-10-13T22:14:16+00:00 2021-10-13T22:14:16+00:00.

13/Oct/21 22:14

Καρσίγιακα και Μανρέσα συνέχισαν με νίκες στην δεύτερη αγωνιστική του Basketball Champions League, ανεβαίνοντας και οι δύο στο 2-0.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Το 2/2 έκανε η Καρσίγιακα, με την τουρκική ομάδα να κάνει την ανατροπή και να παίρνει τη νίκη απέναντι στην Σταλ Όστροβ με 80-77.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν βρεθεί ακόμα και στο +14 στο τέλος του ημιχρόνου, όμως οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο δεύτερο και πήραν τα ηνία, κατακτώντας έτσι και τη νίκη.

Ο Μπόνζι Κόλσον είχε 18 για τους νικητές, ενώ 17 πρόσθεσε ο Σεμίχ Ερντέν και 14 ο Μάικλ Ρολ.

Από την άλλη, 21 είχε ο Πάλμερ και 20 ο Σίμονς.

Δεκάλεπτα: 14-24, 37-51, 57-58, 80-77.

Το 2/2 έκανε και η Μανρέσα, με την ισπανική ομάδα να παίρνει ένα σπουδαίο διπλό μέσα στην έδρα της Χάποελ και να διπλασιάζει τις νίκες της.

Τα πάντα κρίθηκαν στο τέλος, με τη Μανρέσα να τρέχει ένα επιμέρους 18-25 στην τέταρτη περίοδο και να καθαρίζει έτσι την υπόθεση νίκη, ούσα ψύχραιμη από τη γραμμή των βολών στο κρίσιμο σημείο.

Ο Φρανσίσκο με 23 ήταν ο κορυφαίος των νικητών, ενώ από πλευράς Χάποελ ο Άνταμς είχε 24.

Δεκάλεπτα: 15-10, 33-32, 50-48, 68-73.