Χάποελ Ιερ.- ΠΑΟΚ: Το απίθανο τρίποντο του Σπίντι Σμιθ πίσω από το κέντρο!

2023-12-13T19:44:11+00:00 2023-12-13T19:45:10+00:00.

gadamopoulos

13/Dec/23 19:44

Speedy-Smith_Hapoel-PAOK

Ο Σμιθ κατάφερε να γλιτώσει μία “σκοτωμένη” επίθεση της Χάποελ Ιερουσαλήμ και να σκοράρει απέναντι στον “Δικέφαλο” ένα απίστευτο σουτ πίσω από το κέντρο του γηπέδου!

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Το χρονόμετρο έδειχνε 3:40 για τη λήξη του ημιχρόνου του αγώνα της Τετάρτης (13/12) ανάμεσα σε Χάποελ Ιερουσαλήμ και ΠΑΟΚ στο Βελιγράδι, για την 5η αγωνιστική του BCL.

Το παρκέ της «Αλεκσάντερ Νίκολιτς» είχε αρχίσει να… «γέρνει» επικίνδυνα για τον «Δικέφαλο», ο οποίος μετά το 16-16 του δεκαλέπτου είχε μείνει πίσω με 29-22. Τα πράγματα φάνηκε να γίνονται χειρότερα με έναν απίθανο τρόπο…

Οι τυπικά γηπεδούχοι φάνηκε να χάνουν την επίθεση με ένα deflection του ΠΑΟΚ και αφού η μπάλα πήγε πίσω από το κέντρο, ο Σπίντι Σμιθ αποφάσισε να τολμήσει μία… «σκοτωμένη» φάση. Ο Αμερικανός γκαρντ της ισραηλινής ομάδας πήρε τη μπάλα και δεν δίστασε να σουτάρει από το… πίσω logo, σκοράροντας ένα απίστευτο τρίποντο!!!

Η διαφορά πήγε στους 10π. περίπου τρία λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου μέρους και παρότι το μομέντουμ έδειχνε να είναι με τη Χάποελ, οι παίκτες του κόουτς Φώτη Τακιανού μείωσαν σε 33-30 στην ανάπαυλα.