Basketball Champions League: Εντός έδρας ήττα για την Γκαζιαντέπ του Δέδα! (video)

2017-11-08T22:40:10+00:00 2017-11-08T23:54:15+00:00.

08/Nov/17 22:40

“Αυλαία” έριξε η 5η αγωνιστική ημέρα του Basketball Champions League με την Βέντσπιλς να περνάει άνετα από την έδρα της Γκαζιάντεπ του Στέφανου Δέδα με 99-74!

Από το πρώτο μέρος η Βέντσπιλς έδειξε τις διαθέσεις της και πήρε προβάδισμα 7 πόντων 38-31, οδηγούμενη προς την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι “εξαφανίστηκαν” από το παρκέ και με ένα απίστευτο επιμέρους 33-10 στην τρίτη περίοδο όλα τελείωσαν με την διαφορά να “εκτοξεύεται” στο +30 (71-41)! Το τέταρτο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με την Γκαζιάντεπ να μειώνει στο τελικό 99-74.

Καλύτεροι για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Χάμιλτον με 26 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Σκέλε με 18 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής.

Διαβάστε πως διαμορφώθηκε η βαθμολογία των ομίλων.