Basketball Champions League (2ος όμιλος): Πήρε το “θρίλερ” στη Γερμανία η Τενερίφη! (videos)

2018-12-11T22:17:28+00:00 2018-12-12T15:00:50+00:00.

11/Dec/18 22:17

Μόνο ένα ματς, είχε το σημερινό πρόγραμμα του Basketball Champions League, για τον δεύτερο όμιλο με την Τενερίφη να κερδίζει στην παράταση, εκτός έδρας την Βόνη με 99-92.

Από το πρώτο μέρος του αγώνα, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια, με 43-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο στην Γερμανία, το ντέρμπι καλά κρατούσε με τις εναλλαγές στο σκορ, να είναι συνεχόμενες και τελικά οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση με σκορ 82-82.

Εκεί, στο έξτρα πεντάλεπτο η Τενερίφη ξεδίπλωσε την ποιότητα της στο παρκέ και με επιμέρους σκορ 17-10 τελικά, πανηγύρισε το μεγάλο διπλό με 99-92, επιστρέφοντας στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Σάιθ με 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ και ο Άιβερσον με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Από τους γηπεδούχους, ξεχώρισε ο εκπληκτικός Μάϊο με 25 πόντους και 2 ασίστ.