Basketball Champions League (1ος όμιλος): Συνεχίζουν αήττητες Τουρκ Τέλεκομ και Μανρέσα! (videos)

2019-10-23T22:31:01+00:00 2019-10-23T22:31:01+00:00.

23/Oct/19 22:31

Ολοκληρώθηκε και στον 1ο όμιλο η 2η αγωνιστική του Basketball Champions League, με την Τουρκ Τέλεκομ και την Μανρέσα να συνεχίζουν την πορεία τους, κάνοντας το 2/2.

Στο ματς της Τουρκίας, η Τουρκ Τέλεκομ υποδέχθηκε την δυνατή Σάσαρι και σε ένα σκληρό ματς που υπερείχαν οι άμυνες, οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την δεύτερη νίκη τους, με 64-56, χάρη στην άμυνα τους που δέχθηκε μόλις 12 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν, ο Χάντερ με 14 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Κάιλ Ουίλτζερ που έκανε double double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από την Σάσαρι ξεχώρισε, ο Έβανς με 18 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Διαβάστε τι έγινε στην πρώτη ημέρα της 2ης αγωνιστικής του ομίλου!

2/2 και για την Μανρέσα!

Στην Ισπανία η Μανρέσα έδειξε πως διαθέτει και ψυχή και μέταλλο και σε ένα δύσκολο εντός έδρας ματς, απέναντι στην Λιετκαμπέλις, πήρε την μεγάλη και έκανε το 2/2 στον όμιλο με 76-70.

Οι φιλοξενούμενοι, “πληγώθηκαν” από το κακό τους επιθετικά πρώτο ημίχρονο, όπου πέτυχαν μόλις 30 πόντους και παρότι “πάλεψαν” στην συνέχεια δεν κατάφεραν να “αλώσουν” την έδρα, των αντιπάλων τους.