Basketball Champions League (3ος όμιλος): Περιστέρι για… playoffs, στην παράταση η Μόρναρ Μπαρ! (videos)

2019-12-11T20:55:51+00:00 2019-12-11T23:23:39+00:00.

11/Dec/19 20:55

Ολοκληρώθηκε και η 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Basketball Champions League, με το Περιστέρι να πανηγυρίζει μία πολύ σπουδαία νίκη.

Η ομάδα των Δυτικών Προαστίων, σε ένα παιχνίδι που είχε τον χαρακτήρα… τελικού πρόκρισης, φιλοξένησε στο κλειστό “Ανδρέας Παπανδρέου” την Γκαζιαντέπ και πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη με 87-79, χάρη στην επίθεση του κάνοντας το 2/2 κόντρα στους Τούρκους και ανεβάζοντας το ρεκόρ του σε 5-3!

Για την ελληνική ομάδα κορυφαίοι ήταν, ο Μόουζες με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 μπλοκ, ο Χάτσερ με 15 πόντους, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Βασιλόπουλος με 19 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Γκρέι με 9 πόντους, 6 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Θυμηθείτε τι έγινε στην πρώτη ημέρα της 8ης αγωνιστικής του ομίλου!

Νίκη στην παράταση για Μόρναρ Μπαρ!

Στο ματς που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική του ομίλου, η Μόρναρ Μπαρ φιλοξένησε την Ρίγα και …

Ο αγώνας έγινε ντέρμπι στο τέταρτο δεκάλεπτο, αφού παρότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με μεγάλες διψήφιες διαφορές, είδαν την Ρίγα με επιμέρους σκορ 27-15 και καλάθι του Μέντις 9′ δευτερόλεπτα πριν το τέλος (88-88), να στέλνει το ματς στην παράταση.

Εκεί στο έξτρα πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν χάρη στην επίθεση τους και φυσικά την έδρα τους, να πανηγυρίσουν την μεγάλη νίκη με 106-99.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Πούλεν με 27 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ, ο Μπιέλιτσα με 17 πόντους και 4 ριμπάουντ, ο Νίντχαμ με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Βράνιες με 16 πόντους και 4 κλεψίματα, ενώ από τους φιλοξενούμενους καλύτερος ήταν ο Φρεϊμάνις με 22 πόντους και 4 ριμπάουντ.