Basketball Champions League (4ος όμιλος): Νίκες για Βόννη, Σαραγόσα και Ντιζόν (videos)

2019-12-18T22:49:43+00:00 2019-12-19T00:07:58+00:00.

18/Dec/19 22:49

Βόννη, Ντιζόν και Σαραγόσα πήραν εντός έδρας νίκες και συνεχίζουν στις τρεις πρώτες θέσεις του τέταρτου ομίλου στο Basketball Champions League.

Η Βόννη πήρε μία μεγάλη εντός έδρας νίκη κόντρα στη Βόννη με 101-93. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί στο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη η υπόθεση ήταν για τους Γερμανούς με επιμέρους 55-4! Κορυφαίος για τους νικητές ο Μπέντζαμιν Σίμονς με 15 πόντους, όσους και ο Μπόγιαν Σούμποτιτς. Τρομερό ματς από τον Τάιλερ Στόουν με 30 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ, όμως δεν μπόρεσε να δώσει τη νίκη στην ομάδα του.

Νίκη στην έδρα της και για τη Σαραγόσα κόντρα στη Μπεσίκτας με 80-73. Μπορεί οι Τούρκοι να ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος, το 19-9 όμως στη τρίτη περίοδο έδωσε σημαντικό προβάδισμα στους γηπεδούχους. Πρώτοι σκόρερ τους οι Ντίλαν Ένις και Κάρλος Άνοτσεν, με τον Τζόρνταν Θίοντορ με 17 πόντους και 6 ασίστ να προσπαθεί για τους φιλοξενούμενους.

Τέλος, η  Ντιζόν νίκησε εύκολα τη Νεπτούνας με 92-71, παρά την αντίδραση και το 16-26 των Λιθουανών στη τρίτη περίοδο. Οι γηπεδούχοι ”απάντησαν” με 25-13 και η αναμέτρηση τελείωσε με ευτυχή για εκείνους κατάληξη. Οι Γάλλοι είχαν σε κέφια τον Άξελ Τζούλιεν με 21 πόντους και 10 ασίστ! Όσο για τους ηττημένους, προσπάθησε με 17 ο Ντεϊβίντας Γκάιλιους.

Θυμηθείτε τι έγινε στην πρώτη ημέρα της 9ης αγωνιστικής του ομίλου!