Σοβαρή στο Β΄ημίχρονο η Ελλάδα

2014-08-18T19:36:39+00:00 2014-08-18T20:20:54+00:00.

18/Aug/14 19:36

Δυο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η Ελλάδα εναντίον της Νέας Ζηλανδίας (95-65). Στο πρώτο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα προετοιμασίας στο Κάουνας, αντιμετώπισε πολλά προβλήματα από τους Νεοζηλανδούς, αλλά στην επανάληψη τους περιόρισε στους 17 πόντους

Δυο εντελώς διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η Ελλάδα εναντίον της Νέας Ζηλανδίας (95-65). Στο πρώτο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα προετοιμασίας στο Κάουνας, η Ελλάδα αντιμετώπισε πολλά προβλήματα από τους Νεοζηλανδούς, οι οποίοι βρίσκονταν πίσω στο σκορ μόνο με 2 πόντους (50-48). Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο όμως όλα άλλαξαν μετά τη βελτίωση της ελληνικής άμυνας, η οποία δέχθηκε μόνο 17 πόντους.

Τέσσερις παίκτες από την «επίσημη αγαπημένη» είχαν διψήφιο αριθμό πόντων (Μπουρούσης 15 π., Ζήσης 14π., Παπανικολάου 14π. και Πρίντεζης 10π.).