Βενεζουέλα ημίχρονο, Σενεγάλη τελικό με Μο Φαγιέ!

2019-08-09T20:17:38+00:00 2019-08-09T20:17:38+00:00.

09/Aug/19 20:17

Η Σενεγάλη ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο δεύτερο ημίχρονο και με κορυφαίο παίκτη του παρκέ τον Μο Φαγιέ, πήρε τη νίκη με 75-69 απέναντι στη Βενεζουέλα.

Τα φιλικά προετοιμασίας των Εθνικών Ομάδων που θα πάρουν μέρος στο Παγκόσμιο Κύπελλο συνεχίζονται, με τη Σενεγάλη και τη Βενεζουέλα να δίνουν τη δική τους “μάχη”.

Οι Αφρικανοί ήταν εντυπωσιακοί στο δεύτερο μέρος του αγώνα με τον Μο Φαγιέ να σημειώνει συνολικά 25 πόντους και 5 ριμπάουντ, έτρεξαν επί μέρους σκορ 29-18 στο τρίτο δεκάλεπτα, για να μετατρέψουν το 27-36 του ημιχρόνου σε 56-54.

Ο Μπαμπακάς Τουρέ πρόσθεσε με τη σειρά του 13 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ο Μορίς Εντούρ “φλέρταρε” με το νταμπλ-νταμπλ ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 8 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Η Βενεζουέλα είδε το δίδυμο των Κολμενάρες (19π, 7ρ) και Βάργκας (15π, 5ασ) να βρίσκεται σε πολύ καλό βράδυ αλλά η έντονη αστοχία (7/38 τρίποντα) δεν επέτρεψε να έρθει το θετικό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 27-36, 56-54, 75-69