Ρωσία: Νέα φιλική νίκη με πρωταγωνιστή ΞΑΝΑ τον Φριτζόν!

2019-08-10T20:13:30+00:00 2019-08-10T20:13:30+00:00.

10/Aug/19 20:13

Σε πολύ καλή κατάσταση δείχνει η Ρωσία, ενόψει του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Κίνας κερδίζοντας σε φιλικό ματς προετοιμασίας, την Σενεγάλη με 73-56, παίζοντας εξαιρετική άμυνα για μία ακόμα αναμέτρηση.

Από το πρώτο μέρος οι Ρώσοι, με “όπλο” την άμυνα τους έδειξαν καλά δείγματα στο παρκέ και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 37-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο, η Ρωσία έκανε ότι ήθελε την Σενεγάλη και με επιμέρους σκορ 24-9, το προβάδισμα της “αρκούδας” έφτασε στο +26 (61-35)! Τελικά στο φινάλε, η Σενεγάλη αντέδρασε απέναντι στην… χαλαρή Ρωσία και μείωσε το σκορ, σε 73-56.

Κορυφαίοι των Ρώσων, ήταν και πάλι ο Φριτζόν με 15 πόντους (6/8 σουτ), 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 ριμπάουντ, ο Μοτοβίλοφ με 17 πόντους, 3 κλεψίματα και 2 ασίστ και ο Βοροντσέβιτς με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από την Σενεγάλη προσπάθησαν, ο Ν’Ντόι με 15 πόντους και 6 ριμπάουντ και ο Τουρέ με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, 2 ασίστ και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 21-14, 37-36, 61-35, 73-56