Σερβία: Με εξαιρετικό Μιλουτίνοφ κέρδισε σε φιλικό την Νέα Ζηλανδία!

2019-08-25T15:35:57+00:00 2019-08-25T15:35:57+00:00.

25/Aug/19 15:35

Η εξαιρετική Σερβία του Σάσα Τζόρτζεβιτς κέρδισε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, αυτή την φορά απέναντι στην αντίπαλο της Εθνικής μας στον όμιλο, την Νέα Ζηλανδία με 88-78.

Οι Σέρβοι μπορεί στο πρώτο ημίχρονο, να είχαν αμυντικά προβλήματα όμως με την “καυτή” τους επίθεση να κάνει ότι θέλει, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 53-42.

Στην τρίτη περίοδο, η παρέα των Γιόκιτς και Μπογκντάνοβιτς έπαιξε φανταστική άμυνα και δέχθηκε μόλις 8 πόντους, αυξάνοντας το προβάδισμα της στο +18 (68-50). Στο τελευταίο κομμάτι του φιλικού, η Νέα Ζηλανδία αντέδρασε και απέδειξε πως διαθέτει επιθετικές αρετές, μειώνοντας την διαφορά αλλά γνωρίζοντας την ήττα με 88-78.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Νίκολα Μιλουτίνοφ με 20 πόντους όπου και ήταν πρώτος σκόρερ της ομάδας του, ενώ ξεχώρισε ο έτερος σέντερ, Μπόμπαν Μσριάνοβιτς με 17 πόντους.

Από την πλευρά των αντιπάλων της Εθνικής μας Ομάδας στον όμιλο του Μουντομπάσκετ, διακρίθηκε ο Ουέμπστερ με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 53-42, 68-50, 88-78