Εθνική Ομάδα: Το φοβερό κάρφωμα του Παπαγιάννη κόντρα στο Μαυροβούνιο! (video)

2019-09-01T20:21:29+00:00 2019-09-01T21:24:16+00:00.

01/Sep/19 20:21

Η Εθνική Ομάδα έκανε την ιδανική πρεμιέρα στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας, κερδίζοντας εύκολα με 85-60 το Μαυροβούνιο, με τον Γιώργο Παπαγιάννη να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση.

Η “επίσημη αγαπημένη” παίζοντας εξαιρετική άμυνα στο πρώτο ημίχρονο και λειτουργώντας καλά στην επίθεση στο δεύτερο μέρος, έκανε ότι ήθελε κόντρα στην ομάδα του κόουτς Μίτροβιτς και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο Μουντομπάσκετ της Κίνας.

Ο Παπαγιάννης ήταν ένας από τους καλύτερους παίκτες της Εθνικής Ομάδας, κάνοντας ρεκόρ καριέρας σε πόντους με την “γαλανόλευκη” εμφάνιση σκοράροντας 14 πόντους και μαζεύοντας 9 ριμπάουντ και άφησε… υποσχέσεις για την συνέχεια του τουρνουά.

Δείτε το βίντεο με το τρομερό buzzer beater κάρφωμα στο τρίτο δεκάλεπτο. του διεθνή σέντερ του Παναθηναϊκού: