Λάρισα – ΠΑΟΚ 95-85: Τα highlights του αγώνα! (video)

2020-01-11T17:34:26+00:00 2020-01-11T17:34:26+00:00.

11/Jan/20 17:34

Μία σημαντική νίκη… σωτηρίας πήρε η Λάρισα στην έδρα της με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ με 95-85 για την Basket League πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στην επίθεση.

Οι γηπεδούχοι του Βαγγέλη Αγγέλου ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ παρότι ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν ακόμα και με 4 πόντους, σκόραραν μόλις 15 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο και δέχθηκαν 26 με αποτέλεσμα να ηττηθούν με 95-85.

Κορυφαίοι για την Λάρισα ήταν ο Χίκι με 26 πόντους, 3 κλεψίματα, 2 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Γκάρετ με 18 πόντους και 4 ασίστ, ενώ για τον ΠΑΟΚ προσπάθησαν ο Νόουλς με 18 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Μπράουν με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Σόρτερ με 16 πόντους, 5 ασίστ και ισάριθμα ριμπάουντ.