Ηρακλής: Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ σερί κόντρα στον Ιωνικό! (video)

2020-03-01T16:39:57+00:00 2020-03-01T16:44:58+00:00.

01/Mar/20 16:39

Καταπληκτικός ήταν στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού της Basket League στην Θεσσαλονίκη ο Ηρακλής με αντίπαλο τον Ιωνικό Νικαίας.

“Καυτοί” ήταν από νωρίς στην αναμέτρηση κόντρα στον Ιωνικό Νικαίας οι παίκτες του Ηρακλή οι οποίοι έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ στο πρώτο ημίχρονο και κυρίως στο ξεκίνημα και φάνηκε να “καθαρίζουν” από νωρίς την νίκη.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν με απίστευτη ορμή στο παρκέ και προηγήθηκαν με 21-1 στα πρώτα 8′ λεπτά του παιχνιδιού με σερί 20-0 μετά τις 1/2 βολές του Ιωνικού,  έχοντας 8/15 σουτ και 7 ασίστ, ενώ αντίθετα ανάγκασαν τους αντιπάλους τους που ήταν πραγματικά κακοί να έχουν 0/14 σουτ και παράλληλα 4 λάθη σε ένα άνευ προηγουμένου “πάρτι” του Ηρακλή στο παρκέ όπου πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια με 55-21!