ΑΕΚ-Προμηθέας: Αποβολή για τον Δημήτρη Αγραβάνη! (video)

2021-01-16T16:56:08+00:00 2021-01-16T21:00:42+00:00.

16/Jan/21 16:56

Ο Δημήτρης Αγραβάνης έχασε την ψυχραιμία του και αποβλήθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με την ΑΕΚ, λόγω φραστικής επίθεση προς τους διαιτητές.

Χωρίς τον Δημήτρη Αγραβάνη αγωνίστηκε για περισσότερο από ένα ημίχρονο ο Προμηθέας στον αγώνα με την ΑΕΚ, στο ΟΑΚΑ, καθώς ο διεθνής φόργουορντ αποβλήθηκε, μετά την έντονη διαμαρτυρία του προς τους διαιτητές.

Περίπου 3,5 λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου μέρους και με το σκορ στο 30-25, αρχηγός του Προμηθέα διαμαρτυρήθηκε έντονα προς τους διαιτητές, μετά το φάουλ που του σφυρίχτηκε πάνω στον Μορέιρα, με αποτέλεσμα να δεχτεί τεχνική ποινή.

Τα παράπονά του όμως δεν σταμάτησαν, με τον Αγραβάνη να λέει κάτι στους διαιτητές, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμα μια τεχνική ποινή και να αποβληθεί από την αναμέτρηση.

Μάλιστα, ο Μάκης Γιατράς του έκανε έντονες παρατηρήσεις κατά την αποχώρησή του από το παρκέ, ανεβάζοντας τα… ντεσιμπέλ του.

Ωστόσο, ευτυχώς για τον ίδιο και την ομάδα του, η απουσία του διεθνούς φόργουορντ δεν στοίχησε στον Προμηθέα Πατρών, η οποίος πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 82-75

Αυτή πάντως δεν είναι η πρώτη φορά που ο Δημήτρης Αγραβάνης είχε… θέματα με τους διαιτητές, καθώς κάτι αντίστοιχο συνέβη και στο ματς απέναντι στον Ιωνικό, με τον διεθνή φόργουορντ να πρέπει να μάθε να συγκρατεί τα νεύρα του σε αυτές τις περιπτώσεις.