Μιχάλης Λούντζης: “Δήμιος” της πρώην ομάδας του μέσα σε 1′ λεπτό! (videos)

2021-01-23T18:41:26+00:00 2021-01-23T18:41:26+00:00.

23/Jan/21 18:41

Ο Προμηθέας πανηγύρισε μία μεγάλη νίκη με ανατροπή δια χειρός Λούντζη κόντρα στο Λαύριο στην Πάτρα και έβαλε τέλος στο εκπληκτικό νικηφόρο σερί των αντιπάλων του.

Μετά από 8 συνεχόμενες νίκες η ομάδα του Χρήστου Σερέλη επιτέλους ηττήθηκε στην Basket League και μάλιστα με… δραματικό τρόπο, αφού παρότι βρέθηκε στο +5 μέσα στην Πάτρα στο 39′ έχασε το παιχνίδι με 90-88.

Φυσικά μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών του Μάκη Γιατρά ήταν ο Μιχάλης Λούντζης ο οποίος απέναντι στην πρώην ομάδα του, μπορεί να αγωνίστηκε μόλις για 7′ λεπτά και σε σημείο που φαινόταν πως όλα είχαν κριθεί, αλλά “καθάρισε” την υπόθεση νίκη στο τελευταίο λεπτό με 2/2 ασίστ και μία ασίστ και οδήγησε τον Προμηθέα στην μεγάλη ανατροπή!

Συνολικά ο Λούντζης είχε 8 πόντους με 3/4 σουτ και 1 τελική πάσα απέναντι στους σημερινούς αντιπάλους και παλιούς συμπαίκτες του και έδειξε πως έχει αφήσει πλήρως πίσω του την περιπέτεια που αντιμετώπισε με τους χιαστούς και αρχίζει ξανά να βρίσκει ρυθμό ξεδιπλώνοντας το ταλέντο του στο παρκέ.

Απολαύστε το “κρεσέντο” του Μιχάλη Λούντζη κόντρα στο Λαύριο και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα: