Περιστέρι – Παναθηναϊκός: Τριποντάρες, καρφωματάρες και προβάδισμα για τους γηπεδούχους! (videos)

2021-03-22T14:46:59+00:00 2021-03-22T14:56:57+00:00.

22/Mar/21 14:46

Περιστέρι και Παναθηναϊκός προσέφεραν ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με φοβερές φάσεις!

Το Περιστέρι φιλοξένησε τον Παναθηναϊκό για την 18η αγωνιστική της Basket League και το πρώτο ημίχρονο ήταν κάτι παραπάνω από ανταγωνιστικό.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν γρήγορο και όμορφο μπάσκετ και οι θεαματικές στιγμές δεν έλειψαν από αμφότερες τις πλευρές, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι, για το 45-37 στο 20′.

Την παράσταση ”έκλεψε” όμως ο Σαλούστρος, ο οποίος έκανε το 24-21 στο τέλος της πρώτης περιόδου με τρίποντο από το κέντρο!

Τα μακρινά σουτ δεν έμειναν εκεί, με τον Παπαπέτρου να… ζηλεύει τον αντίπαλό του και να σκοράρει από τα 10 μέτρα!