Κάτας: “Ο Παπαπέτρου πήρε την ευθύνη όταν βρεθήκαμε πίσω στο σκορ” (videos)

2021-05-26T21:27:53+00:00 2021-05-26T22:35:51+00:00.

26/May/21 21:27

kattash

Ο Όντεντ Κάτας μίλησε για τη νίκη του Παναθηναϊκού επί της ΑΕΚ και στάθηκε στην παρουσία του Ιωάννη Παπαπέτρου.

Απόλυτα ικανοποιημένος με την εικόνα του Παναθηναϊκού και την εμφάνιση του Ιωάννη Παπαπέτρου εμφανίστηκε μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ ο Όντεντ Κάτας.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ:

Ήταν σκληρή σειρά. Το ξέραμε. Παίζαμε με καλή ομάδα. Στο τέλος βρήκαμε τον τρόπο και παίξαμε καλή άμυνα. Όταν βρεθήκαμε στο -9 οι παίκτες έδειξαν δέσμευση στο επιθετικό κομμάτι και ήταν κομβικό για τη νίκη μας αυτό. Θα είναι δύσκολη η σειρά των τελικών.

Δεν είναι ποτέ εύκολα. Η ΑΕΚ έχει εμπειρία, έβαλε μεγάλα σουτ και ξέρουν πώς να πάρουν τη νίκη. Εμείς είμαστε νεαροί, αλλά ταλαντούχοι. Ο Παπαπέτρου έδειξε χαρακτήρα. Όταν πίσω με 9 πήρε την ευθύνη.

Παπαπέτρου: “Μπράβο στην ΑΕΚ – Είμαστε μια γροθιά”

papapetrou

Από πλευράς του ο Ιωάννης Παπαπέτρου είπε:

Μπράβο στην ΑΕΚ και τον κόουτς Αγγέλου. Να τους συγχαρώ για την μαχητικότητά τους. Μπράβο τους που έδωσαν μια τέτοια σειρά. Στο τρίτο δεκάλεπτο, που γενικά μας πονάει, δεν είχαμε καλή συγκέντρωση. Στο τέταρτο συγκεντρώθηκα βρήκα την ηρεμία μου και βρήκαμε λύσεις.

Η ΑΕΚ είναι πολύ καλή ομάδα με εμπειρία και καλοδουλεμένη. Μας κοίταξαν στα μάτια και πρέπει να περιμείνεις δύσκολα ματς. Αυτό περιμένουμε από κάθε ομάδα. Το επίπεδο έχει ανέβει.

Ήμασταν σίγουροι ότι δεν θα ήταν εύκολο. Υπάρχει κούραση μετά από μια σεζόν με κορωνοϊό. Γυρνάω σπίτι μου και δεν θέλω να κάνω τίποτα.
Όσο παίζεις πρέπει να βελτιώνεσαι. Είμαστε διστακτικοί και δεν παίρνουμε πάντα σωστές αποφάσεις. Στο πρώτο ημίχρονο κάναμε λάθη και δώσαμε πόντους στην ΑΕΚ.

Ήταν δύσκολη σειρά και πραγματικά συγχαρητήρια στην ΑΕΚ. Αν ήμουν θεατής θα ήθελα να δω τη σειρά.

Είμαστε οικογένεια και στα εύκολα και στα δύσκολα. Είμαστε μια γροθιά, έχουμε μαχητική ψυχή και αφήνουμε τα πάντα στο παρκέ.
Όποιος και να είναι πρέπει να είμαστε έτοιμοι, μέχρι τότε έχω να αναπληρώσω 40-50 ώρες ύπνου.