Χάνλαν: Στη βραδιά της ζωής του δήμιος του Παναθηναϊκού! (videos)

2021-10-03T21:26:03+00:00 2021-10-03T21:34:08+00:00.

03/Oct/21 21:26

Ο Ολιβιέρ Χάνλαν πραγματοποίησε τη κορυφαία εμφάνιση της καριέρας του και οδήγησε τον Άρη στην νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό με 81-71 και μάλιστα με ανατροπή από το -19.

Σε ένα απίθανο ματς στο “Nick Galis Hall” ο Παναθηναϊκός του Δημήτρη Πρίφτη αν και βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο με +19 “κατέρρευσε” στο δεύτερο μέρος δεχόμενος 57 πόντους και γνώρισε την “βαριά” ήττα από τον Άρη με 81-71.

Ο κορυφαίος παίκτης όχι μόνο των “κίτρινων” αλλά συνολικά του αγώνα για την πρεμιέρα της Stoiximan Basket League ήταν ο Όλιβιερ Χάνλαν ο οποίος στα 37′ λεπτά που πάτησε στο παρκέ σκόραρε 35 πόντους με 9/11 δίποντα και 4/8 τρίποντα, μάζεψε 5 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, έκανε 1 κλέψιμο και μόλις 1 λάθος!

Ο Αμερικανός γκαρντ του Άρη ειδικά στο στο δεύτερο μέρος έκανε ότι ήθελε απέναντι στην άμυνα του “τριφυλλιού” και καθόρισε ουσιαστικά σε απόλυτο βαθμό το τελικό αποτέλεσμα και οδήγησε τον Άρη στη τεράστια ανατροπή.