Ολυμπιακός: Το σαρωτικό τρίτο δεκάλεπτο κόντρα στο Λαύριο! (video)

2021-10-10T20:52:43+00:00 2021-10-10T20:52:43+00:00.

10/Oct/21 20:52

Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακό στη 2η αγωνιστική της Stoiximan Basket League “διαλύοντας” εκτός έδρας το Λαύριο με 108-72 χάρη σε ένα πραγματικό σαρωτικό τρίτο δεκάλεπτο.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα για ένα ακόμα επίσημο παιχνίδι στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν έδειξαν πολύ καλό πρόσωπο και πανηγύρισαν το 2/2 στη Stoiximan Basket League με αντίπαλο το Λαύριο κερδίζοντας το εκτός έδρας με το εντυπωσιακό 108-72 λίγες ημέρες πριν την πρώτη “διαβολοβδομάδα” της σεζόν στην Ευρωλίγκα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ήταν πραγματικά ασταμάτητος παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ στην επίθεση και με υψηλά επίπεδα συγκέντρωσης με αποτέλεσμα να κάνει συνολικό επιμέρους σκορ 39-13 και να προηγηθεί στο 30ο λεπτό με 88-51!