Περιστέρι – Ολυμπιακός: Λαρεντζάκης… at the buzzer για το +18 του ημιχρόνου! (video)

2021-11-07T20:10:28+00:00 2021-11-07T20:13:41+00:00.

07/Nov/21 20:10

Ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης ευστόχησε σε ένα μεγάλο τρίποντο στην εκπνοή του ημιχρόνου στο Περιστέρι – Ολυμπιακός, στέλνοντας τους Πειραιώτες στο +18 (26-44).

Του Αχιλλέα Μαυροδόντη / info@eurohoops.net

Εντυπωσιακός ήταν ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με το Περιστέρι για την Stoiximan Basket League.

Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα έπαιξαν άμυνα για… σεμινάριο και έφτασαν ακόμα και στο +23 (18-41, 17’), με το ημίχρονο να τους βρίσκει εν τέλει στο +18 (26-44)

Για να διαμορφωθεί αυτό το σκορ βέβαια χρειάστηκε το χέρι του Γιαννούλη Λαρεντζάκη. Ο διεθνής γκαρντ πήρε πάνω του την τελευταία επίθεση και σούταρε από τα 7,5 περίπου μέτρα, ευστοχώντας σε ένα δύσκολο και συνάμα μεγάλο σουτ.