Χεζόνια: Αποθέωσε τον MVP του ντέρμπι Νεμάνια Νέντοβιτς (photo-videos)

2021-11-22T22:11:25+00:00 2021-11-22T22:11:25+00:00.

22/Nov/21 22:11

Ο Μάριο Χεζόνια δεν ξεχνάει τον Παναθηναϊκό και πανηγύρισε το διπλό στο ΣΕΦ με αφορμή τη σπουδαία εμφάνιση του Νεμάνια Νέντοβιτς.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής του πρώτου ντέρμπι “αιωνίων” της σεζόν κερδίζοντας μέσα στο ΣΕΦ τον Ολυμπιακό με 81-76 χάρη στο τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο όπου είχε 7/10 τρίποντα και επιμέρους σκορ 33-17!

Ο μεγάλος πρωταγωνιστής του “τριφυλλιού” στο Φάληρο ήταν ο Νεμάνια Νέντοβιτς που σε 20′ λεπτά συμμετοχής είχε 24 πόντους με 8/12 σουτ (4/8 τρίποντα) και 2 ασίστ και καθόρισε σε μεγάλο βαθμό το τελικό αποτέλεσμα.

Μάλιστα μετά τη λήξη του αγώνα ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού και δηλωμένος φίλαθλος της ομάδας Μάριο Χεζόνια μέσα από το προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter αποθέωσε το Νέντοβιτς γράφοντας “NEDA” μαζί με μία… πράσινη καρδιά και ένα emoji φωτιάς!