Λάρισα – Παναθηναϊκός: Απίστευτο ξέσπασμα Πρίφτη προς τους παίκτες του στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου!

2022-02-06T16:45:19+00:00 2022-02-06T18:29:44+00:00.

06/Feb/22 16:45

priftis

Έξαλλος ήταν ο Δημήτρης Πρίφτης με τους παίκτες του από την εικόνα που παρουσίασαν στο φινάλε της πρώτης περιόδου στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Λάρισα.

Ο Παναθηναϊκός έδωσε σήμερα (6/2) εξ’ αναβολής παιχνίδι για τη Stoiximan Basket League εκτός έδρας με αντίπαλο τη Λάρισα και η εικόνα του δεν ήταν καθόλου καλή στο πρώτο δεκάλεπτο.

Οι πράσινοι βρέθηκαν να χάνουν από τους ανεβασμένους τον τελευταίο καιρό Θεσσαλούς με 29-16 παρουσιάζοντας πολύ κακό πρόσωπο σε άμυνα και επίθεση και αν δεν ήταν ο Νεμάνια Νέντοβιτς (8 πόντους) η διαφορά ίσως θα είχε μεγαλώσει ακόμα περισσότερο.

Μάλιστα ο προπονητής του Παναθηναϊκού Δημήτρης Πρίφτης όταν έληξε η πρώτη περίοδος σύμφωνα με το ρεπόρτερ πάγκου Κώστα Χαλβατσιώτη ήταν πολύ εκνευρισμένος με τους παίκτες του και ξέσπασε για την εικόνα τους θέλοντας προφανώς να τους αφυπνήσει!

Αναλυτικά τι είπε σύμφωνα με την ΕΡΤ:

“Ντροπή σε εσάς, ντροπή σε εμάς. Έχετε όνομα; Eίναι ο Παναθηναϊκός αυτό? Είστε εδώ; Είναι άμυνα αυτό που παίζουμε; Νομίζετε με ένα θαύμα θα κερδίσουμε το ματς. Παίξτε άμυνα”.