Μπαρτζώκας: “Δεν υπάρχει κούραση, έχουμε μεγάλο ρόστερ”

2022-04-14T17:49:47+00:00 2022-04-18T21:18:17+00:00.

14/Apr/22 17:49

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε για τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Προμηθέα και τόνισε πως η κούραση δεν υπάρχει για την ομάδα του, καθώς έχει μεγάλο ρόστερ.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Στο γεγονός πως ο Ολυμπιακός καθάρισε από νωρίς το παιχνίδι στάθηκε ο Γιώργος Μπαρτζώκας, ενώ τόνισε ότι η ομάδα του έχει μεγάλο ρόστερ, χάρη στο οποίο δεν υπάρχει θέμα κούρασης για τους παίκτες του.

Αναλυτικά τα όσα είπε στην κάμερα της ΕΡΤ:

Δεν βοήθησε το ότι πήγε νωρίς στο 27-5 το σκορ. Θεωρήσαμε πως τελείωσε από το πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι και οι παίκτες ήταν χαλαροί, κάποιοι ίσως περισσότερο. Έγινε διαδικαστικό το ματς ματς. Ο Προμηθέας έκανε αξιόλογη προσπάθεια στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως εμείς έπρεπε να διαχειριστούμε το χρόνο.

Δεν υπάρχει κούραση. Έχουμε μεγάλο ρόστερ και όσοι 10-15 λεπτά πρέπει να παίξουν καλά. Ήταν θέμα κινήτρου και διάθεσης, όχι κούρασης.

Ζούρος: “Από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης ο Ολυμπιακός”

Από πλευράς του, ο Ηλίας Ζούρος εξήρε την εικόνα και το μπάσκετ που παίζει ο Ολυμπιακός, ενώ στάθηκε και στα προβλήματα που έχει ο Προμηθέας.

Θα ξεκινήσω ανάποδα. Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Είναι από τις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και δεν είναι μόνο θέμα επιτυχιών, αλλά και το μπάσκετ που παίζει. Τα εύσημα ανήκουν στον Γιώργο Μπαρτζώκα και το επιτελείο του γιατί ο Ολυμπιακός παίζει ελκυστικό μπάσκετ.

Εμείς έχουμε προβλήματα. Δεν είχαμε τον Δημήτρη Αγραβάνη, που προστίθεται στα προβλήματα που ήδη υπάρχουν. Είμαι ευχαριστημένος από νέους παίκτες. Θέλουν βέβαια δρόμο ακόμα. Το ματς της Κυριακής είναι πολύ σημαντικό και θα θέλαμε πολύ τον κόσμο να μας βοηθήσει.