Τζέρεμι Έβανς: Έγινε… Νέντοβιτς με 5 τρίποντα στο ημίχρονο! (video)

2022-04-20T16:56:09+00:00 2022-04-20T19:48:59+00:00.

20/Apr/22 16:56

evans_larisa

Ο Τζέρεμι Έβανς το έβλεπε… βαρέλι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Λάρισα, έχοντας 5/7 τρίποντα και 15 πόντους στο ξεκίνημα του ματς της Stoiximan Basket League.

Της Eurohoops team / info@eurohoops.net

Ο Παναθηναϊκός δεν ξεκίνησε καλά, με τη Λάρισα να φτάνει ακόμα και στο +10 με 5-15 (5’), όμως η συνέχεια ανήκε στους πράσινους και πιο συγκεκριμένα στον Τζέρεμι Έβανς.

Ο Αμερικανός έγινε… Νέντοβιτς και το έβλεπε βαρέλι από την περιφέρεια, έχοντας 15 πόντους, με 5/7 τρίποντα σε 11:26!

Αυτό φυσικά και αποτελεί ρεκόρ για τον Έβανς, όχι μόνο με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, αλλά συνολικά στην ευρωπαϊκή του καριέρα, καθώς, μέχρι πρότινος, είχε για κορυφαία του επίδοσης τα 3 εύστοχα σουτ από μακριά το 2019 σε ένα ματς της Χίμκι με την Λοκομοτίβ Κουμπάν!

Παράλληλα, αναλογιζόμενοι τα συνολικά στατιστικά του και από την Αμερική, είναι η δεύτερη φορά που ευστοχεί σε 5 σουτ έξω από τη γραμμή, καθώς το έχει κάνει και στην G-League.

Η απίθανη επίδοση του Έβανς ήταν αρκετή για να γυρίσει την κατάσταση για τον Παναθηναϊκό, σε συνδυασμό και με την πολύ καλή ομάδική άμυνα, με το ημίχρονο να κλείνει εν τέλει στο 49-35.

Το βίντεο με τα τρίποντα του Τζέρεμι Έβανς

Εν τέλει πάντως ο παίκτης δεν έβαλε περισσότερα τρίποντα, όμως τελείωσε το ματς με 23 πόντους και 4 ριμπάουντ, όντας φυσικά ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού στη νίκη με 98-67 επί της Λάρισας.