Περιστέρι – Ολυμπιακός: Έξαλλος ο Τόμιτς με τους διαιτητές, δέχθηκε τεχνική ποινή! (video)

2022-05-27T19:16:23+00:00 2022-05-27T19:43:53+00:00.

27/May/22 19:16

Με επεισοδιακό τρόπο και πρωταγωνιστή τον Μίλαν Τόμιτς ξεκίνησε το Game 2 στο “Ανδρέας Παπανδρέου” ανάμεσα στο Περιστέρι και τον Ολυμπιακό.

Μετά το 1-0 στο ΣΕΦ Ολυμπιακός και Περιστέρι συναντήθηκαν ξανά αυτή τη φορά στην έδρα της ομάδας των Δυτικών Προαστίων για το Game 2 της προημιτελικής φάσης των playoffs της Stoiximan Basket League.

Μάλιστα στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από χαμένη επίθεση του Περιστερίου όπου υπήρξε διαμαρτυρία για φάουλ ο προπονητής της ομάδας Μίλαν Τόμιτς ήταν έξαλλος με τους διαιτητές και οι δυνατές φωνές του, αλλά και οι αντιδράσεις του έφεραν τεχνική ποινή από τους “άρχοντες” του αγώνα ώστε να συνετιστεί!

Δείτε το στιγμιότυπο:

Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος ο Ολυμπιακός ήταν απόλυτα συγκεντρωμένος από το ξεκίνημα όπου είχε τρία τρίποντα και συνολικά 8/16 στο πρώτο ημίχρονο και ουσιαστικά “κλειδώσει” τη νίκη και το 2-0 στη σειρά, έχοντας χτίσει ένα προβάδισμα 29 πόντων (51-22)!