Ολυμπιακός – Προμηθέας: Τα πήρε ο Μπαρτζώκας με τους διαιτητές! (videos)

2022-06-04T20:00:42+00:00 2022-06-04T20:08:42+00:00.

04/Jun/22 20:00

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας διαμαρτυρήθηκε έντονα μετά από επιθετικό φάουλ που χρεώθηκε ο Φαλ στο πρώτο ημίχρονο του Game 3 του Ολυμπιακού με τον Προμηθέα.

Τρομερά δυσαρεστημένος ήταν ο Γιώργος Μπαρτζώκας με μια απόφαση των διαιτητών στο ξεκίνημα του αγώνα με τον Προμηθέα.

Συγκεκριμένα, οι ρέφερι της αναμέτρησης χρέωσαν με επιθετικό φάουλ τον Μουσταφά Φαλ, απόφαση στην οποία αντέδρασε ο Γιώργος Μπαρτζώκας, όπως μπορείτε να δείτε και στο σχετικό βίντεο.

Οι διαιτητές έκαναν παρατήρηση στον Γιώργο Μπαρτζώκα μετά από τις εν λόγω διαμαρτυρίες του, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο χρεώθηκε και με τεχνική ποινή, καθώς ήδη του είχε γίνει σχετική σύσταση.

Οι διαμαρτυρίες του Γιώργου Μπαρτζώκα:

Πάντως αυτή η φάση δεν εμπόδισε τον Ολυμπιακό από το να κυριαρχήσει στο πρώτο ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το εντυπωσιακό 50-33.

Μάλιστα οι Πειραιώτες, όπως θα δείτε στα βίντεο που ακολουθούν, χάρισαν και θέαμα, τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση!