Dorsey insane και ΦΟΒΕΡΟ 0-20 Ολυμπιακού που επέστρεψε από το -14 στο ΟΑΚΑ (videos)

2022-06-14T21:26:37+00:00 2022-06-14T21:33:51+00:00.

14/Jun/22 21:26

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα ΤΡΟΜΕΡΟ τρίτο δεκάλεπτο, ”σβήνοντας” μία διαφορά 14 πόντων.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και ανώτερος στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου Τελικού της Stoiximan Basket League.

Αλλά.

Το 46-32 στο 20′ έμελλε να αλλάξει ριζικά μέσα σε λίγα λεπτά. Για την ακρίβεια, οι ”ερυθρόλευκοι” χρειάστηκαν κάτι λιγότερο από 4′ για πάρουν το προβάδισμα.

Ο Γιώργος Παπαγιάννης έκανε το 48-35 στο 21′ και μετά ανέλαβε ο Τάιλερ Ντόρσεϊ.

Ο ομογενής γκαρντ με 13 πόντους υπέγραψε το 48-55 του Ολυμπιακού, με το σερί να φτάνει το 0-20 σε 6′ στη τρίτη περίοδο.

Για την ιστορία, η τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε στο 56-61, με το επιμέρους σκορ να είναι στο 10-29. Σε αυτό το διάστημα, ο Ολυμπιακός είχε 5/5 δίποντα, 6/11 τρίποντα, 1/3 βολές, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Ιτούδης & Πιτίνο βλέπουν τον δεύτερο Τελικό (photos)

3″, 2″, 1″… Νέντοβιτς από το ΚΕΝΤΡΟ! (videos)