Βόβορας: “Ο σύλλογος πρέπει να επανέλθει εκεί που είναι η ιστορία του”

2022-06-17T22:07:52+00:00 2022-06-17T22:19:33+00:00.

17/Jun/22 22:07

Ο Γιώργος Βόβορας στάθηκε στην προσπάθεια του Παναθηναϊκού και τη ανωτερότητα του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού:

”Ήταν μία δύσκολη περίοδος, είμαι δύο μήνες στην ομάδα και προσπαθήσαμε, αλλά για να μπορέσεις να κατακτήσεις τον τίτλο, πρέπει να είσαι καλός για 40′. Είχαμε κενά και στα τρία ματς, χάσαμε την συγκέντρωσή μας, παλέψαμε, προσπαθήσαμε, θέλαμε μία νίκη για να βάλουμε πίεση.

Είμαστε στεναχωρημένοι, γιατί δεν δείξαμε την εικόνα που έπρεπε, τα παιδιά προσπάθησαν, πρέπει να κοιτάξουμε την επόμενη ημέρα.

Δείξαμε από το πρώτο λεπτό ότι ήμασταν επιθετικοί, δεν ήμασταν διστακτικοί, χάσαμε κάποια λεπτά και αυτό δεν μπορείς να το κάνεις κόντρα σε μία ομάδα σαν τον Ολυμπιακό.

Ήταν εξαιρετικός ο Ολυμπιακός φέτος, έφτασε στο Final Four, έκανε εξαιρετική σειρά, έπαιξε πολύ καλά, συγχαρητήρια. Δώσαμε το 100%, αλλά δεν ήταν αρκετό.

Είναι νωρίς για την επόμενη ημέρα, όταν χάνεις 3-0, νιώθεις πίκρα γι’ αυτόν τον σύλλογο, γιατί πρέπει να επανέλθει εκεί που είναι η ιστορία του”